Aicinājums uz konferenci

Mēs dzīvojam laikos, kad attīstītāko pasaules valstu liberālās elites ne tikai vairs nemāk atbildēt uz jautājumu, “kas ir sieviete?”, tās arī vairs nezina, kas ir tauta. Savulaik to latīniski pazina kā populus, bet grieķiski kā dēmos.

Tautvaldība jeb demokrātija esot godājama Rietumu vērtība, bet pašreizējos apstākļos tauta nedrīkst par daudz skaļi spriest vai lemt, jo tauta esot pārāk populistiska, proti — pārāk tautiska. Tauta esot pārāk aizspriedumaina un konservatīva, pārāk pieķērusies labajām saglabāšanas vērtajām lietām, ko nodot nākamajām paaudzēm. Neievēlētu un nezināmu pašieceltu ekspertu sagādātā informācija šodien izskan skaļāk par tautas dzīves pieredzes gadsimtos briedināto gudrību.

Šajos vispārējā apjukuma un elites demagoģijas laikos mums ir tas gods izziņot gaidāmo pirmo Latvijas konservatīvisma un Latvijas konservatīvo konferenci — satikšanos vairāku vakaru garumā, kurā dažādiem konservatīvi noskaņotiem runasvīriem un runassievām būs vienreizēja iespēja uzdot jautājumus, palēnināt laiku un padomāt divreiz pirms valdošā kārta triecientempos Latviju ieved beznosacījumu cieņas, iekļaušanas un visa pieņemšanas tehnoloģiskajā utopijā, ko Rietumu civilizācijas senākie domātāji drīzāk sauktu par tirāniju.

Konferencē mēs mācīsimies saklausīt tautu kā pirmās personas daudzskaitli, kas mitinās konkrētā vietā un laikā un vēlas savu valsti kā kopīgā labuma gādāšanas līdzekli, nevis dažu savtīgu ideologu sapņu kundzību. Konference pulcēs tos Latvijas sabiedriskās domas disidentus, kuri tic, ka Latvijas tauta savā dziļākajā dzīves izjūtā ir konservatīva, uz zemes stāvoša un spītīgi pieķērusies jebkuras veselīgas sabiedriskās kārtības nemainīgajiem pamatiem — ģimenei, tēvzemei, dabas skaistumam, paražām, krietniem tikumiem, godīgam darbam, savam īpašumam — kā paaudzēs lolotiem mīlestības objektiem, kurus ir ne tikai vērts saglabāt, bet arī izkopt un pilnveidot, lai Latvijas nākotnes dēmoss dzīvotu labākā un skaistākā vietā.

Krišjānis Lācis, portāla Telos redaktors