Konferences atskaņas medijos

Apkopojums ar atsaucēm uz konferenci plašsaziņas līdzekļos un ievērojamos sociālos medijos.

08.03.2024.

Agnese Margēviča komentē SEPL padomes locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanos no padomes, pieminot pieredzējušās žurnālistes dalību Demos IV sesijā.

Sabiedrisko mediju kurss nu prezidenta rokās
Kopš šīs nedēļas, kad no amata atkāpās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane, jebkuram par sabiedrisko mediju (LSM) saturu kritiskam viedoklim vairs nebūs tik vienkārši pierakstīt politisko angažētību vai kalpošanu pretvalstiskai propagandai.

23.02.2024.

TVNET+ podkāsts "Nav divu Tomu" apspriež Toma Lūša iespaidus Demos IV sesijā:

Nav divu Tomu ⟩ 12 stundu badastreiks, pārsteiguma Dons un šausmas Smiltenē
Klāt jau trešā podkāsta “Nav divu Tomu” sērija. Arī šoreiz tā veidotāji – TVNET kultūras redaktors Toms Treibergs un publicists Toms Lūsis, kā ierasts, pārrunās aktualitātes Latvijā un pasaulē.

09.02.2024.

TVNET apskatnieks Toms Lūsis dalās iespaidos par IV sesijā pieredzēto un izsakās arī par tēmu.

https://www.tvnet.lv/7955793/lusis-bauda-nepareizie-konservativas-domas-konference-demos

08.02.2024.

Demos konferences rīkotāji pieminēti Aleksandra Kiršteina dibinātās biedrības kontekstā:

https://www.delfi.lv/193/politics/56328410/kirsteins-dibina-jaunu-biedribu-latvijas-neatkaribas-kustiba

Ir tiesa, ka Edvarts Krusts, viens no Demos rīkotāju komandas dalībniekiem ir A. Kiršteina komandā un A. Kiršteins uzstājās III sesijā. Pārējie Demos rīkošanā iesaistītie nav šajā biedrībā un negrasās tur iestāties (10.02.2024.).

06.02.2024.

Konferences III sesijas sakarā Jāzeps Baško viesojas Radio Marija Latvija raidījumā Kafijas pauze.

03.02.2024.

Mārcis Bendiks raidījumā Jautājums no provinces piemin Aleksandra Kiršteina izteikumus par Vairu Vīķi Freibergu Demos III sesijā.

29.01.2024.

Analizējot Latvijas politisko partiju mazspēju, Raivis Zeltīts par Demos saka, ka tā Latvijā pilda konservatīvisma domnīcas funkciju.

Partija kā sabiedriskās darbības forma
Diemžēl Latvijas politika vēl aizvien slimo ar austrumslāvu politiskajai kultūrai raksturīgo “polittehnoloģiju”, kur manipulatīva balsu savākšana ir viss, bet ideja – tikai retorisks līdzeklis. Sekošana sabiedriskajai domai, nevis tās veidošana ar līderību un savas ideoloģijas popularizēšanu ir daļa no šīs “polittehnoloģiskās” slimības.

17.01.2024.

Rīgas apriņķa portālā lasāmas dalībnieku atsauksmes par konferences III sesiju.

Suverenitāte – ārēja, iekšēja un institucionāla
Pagājušajā nedēļā Latviešu biedrības namā norisinājās portāla “Telos” un izdevniecības “Kodoka” rīkotās konservatīvās domas konferences “Demos” jau trešā sesija. Tās tēma – “Suverenitāte”. Ja mēs lūkojamies pēc termina “suverenitāte” izcelsmes, tas tiek skaidrots šādi: suverenitāte (fr. souveraineté…

11.01.2024.

Jāzeps Baško, viens no konferences rīkotājiem, intervijā Mārim Antonevičam portālā LASI.lv

Jāzeps Baško: Šobrīd Latvijā nav partijas, kas pārstāvētu konservatīvismu
Jāzeps Baško ir sabiedriskais aktīvists, kurš pirms diviem gadiem nodibināja izdevniecību “Kodoka” (saīsinājums no “Konservatīvās domas kartotēka”), kas šajā laikā laidusi klajā vairākas grāmatas, kas palīdz izprast ideoloģiskos jautājumus.

03.01.2024.

Telos.lv aplādē Demos rīkotāji sarunājas par konferences tapšanas ierosinātājiem, tai skaitā sarunu festivālu LAMPA, par rīkotāju nodomiem, par līdz šim paveikto, pieļautajām kļūdām un tuvākajiem plāniem.

Saruna par konservatīvās domas konferenci Demos
Krišjānis Lācis sarunājas ar Jāzepu Baško jr. un Kristu Petrausku par konservatīvo konferencēm un šobrīd aizsākto konservatīvās domas konferenču sēriju “Demos”, kuras III sesija gaidāma 2024. gada 10. janvārī.

01.01.2024.

Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis biedrības Austošā saule aplādē apspriež Demos.

53. Iedarbīga konservatīvisma meklējumos. - Austošā Saule
Raivis Zeltīts un Krišjānis Lācis apspriež aktualitātes “kultūrkaru” frontē – “partnerattiecību” likumdošanu, “Stambulas konvencijas” nestās problēmas, kā arī vērtē konservatīvās domas konferenci Demos.lv. Rezultātā tiek atzīts, ka iedarbīga konservatīvisma atdzimšana ir iespējama tikai apvienojumā ar etnonacionālismu. Par referenduma ierosināšanu partnerattiecību jautājumā parakstīties iespējams līdz 5. janvārim. Vairāk informācijas par parakstu vietām un laikiem: http://www.cvk.lv. JaFortsett å lese

20.12.2023.

Intervija ar Agnesi Irbi portālā Delfi:

https://www.delfi.lv/193/politics/56203440/dzimstibas-raditajiem-nepieciesams-dubultoties-jau-nakamgad-saruna-ar-konservativas-domas-neseju-agnesi-irbi

06.12.2023.

Portāla Telos galvenā redaktore Agnese Irbe raidījumā Jautājums no provinces atbild uz vairākiem jautājumiem par Demos:

https://www.jautajumsnoprovinces.lv/visas-s%C4%93rijas/episode/250a7f1b/traumatiskais-konservativisms

Māris Zanders komentē II sesijā Ginta Apala runā izskanējušās idejas.

Māris Zanders: Cits skatījums uz Ukrainu
″Ļoti iespējams, ka 2024. gadā Latvijas sabiedrības attieksme pret Ukrainu kļūs remdenāka”

01.12.2023.

Eva Lūse Rīgas Apriņķa avīzē par konferences nozīmi pilsoniskās sabiedrības aktivizēšanā:

Eva Lūse: Dažas piezīmes par "Demos" konferenci
Šonedēļ Latviešu biedrības namā norisinājās portāla “Telos” un izdevniecības “Kodoka” rīkotās konservatīvās domas konferences “Demos” otrā sesija. Tās tēma šoreiz bija “Kas ir mēs?”. Ar priekšlasījumiem uzstājās vairāki lektori – Dr. philol. Agnese Irbe, Dr. hist. Gints Apals, Dr. phil. Aija Priedīt…

16.11.2023.

Filozofe Elvīra Šimfa raidījumā Brīvības bulvāris, atbildot uz raidījuma vadītāja jautājumu par Demos, komentē konservatīvisma un progresīvisma pretstāvi.

08.11.2023.

Latvijas radio 4 saruna krievu valodā. Filozofi mēģina kliedēt žurnālistes un klausītāju aplamos priekšstatus par ideoloģisko sadursmi, tiek pieminēta arī Demos konference:

Что ближе латвийскому обществу и политикам: либеральные или консервативные ценности?
Либеральные или консервативные ценности: определён ли наш выбор географическим положением?

31.10.2023.

JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis Facebook ierakstā:

https://www.facebook.com/alvis.hermanis.9/posts/pfbid02B15EDSW3QqAQG2bEXYircYhfHxqddeqc1tnKrgHcNWBWb7RcFfQpJmJ8yuPHt1vhl

29.10.2023.

Vairāku autoru izklaidējošas dabas atstāsts par pirmo sesiju jauno filozofu žurnālā Tvērums:

Piezīmes no konservatīvās domas konferences “Demos”
Šonedēļ noritēja pirmā no četrām konferences “Demos” sesijām, kuru rīko biedrība “Konservatīvās domas konference” sadarbībā ar izdevniecību “Kodaka” un portālu “Telos”. Konferencei norādīti vairāki mērķi un uzdevumi, ar kuriem iespēja iepazīties konferences mājaslapā “demos.lv”, bet pirmā sesija tika konkrēti veltīta j

28.10.2023.

Dzeltenas nokrāsas piezīmes no pirmās sesijas Delfi plus lasītājiem:

Konservatīvās domas konference pulcē opozīcijas politiķus
Laicīgi pasākumā bija ieradušies agrākie pārinieki – Einārs Repše un Ilmārs Rimšēvičs. Kukuļdošanā apsūdzētā Rimšēviča dalība bija gana interesants akcents.

Bens Latkovskis NRA.lv piedāvā īsu Raivja Bičevska, Jura Rudevska un Krišjāņa Lāča priekšlasījumu konspektu:

Tiek likti pamati jaunai, izteikti konservatīvai kustībai
Lai arī trešdienas vakarā Kara muzejā notikušajai “Konservatīvās domas konferencei “Demos”” bija izteikti akadēmiska ievirze – tajā uzstājas tikai atzīti filozofiskās domas pētnieki, to viegli varēja uztvert kā pasākumu, kur tiek likti pamati jaunam politiskam spēkam. Tas zināmā mērā arī izrietēja no filoloģijas zinātņu doktores Agneses Irbes priekšlasījuma nosaukuma – “Konservatīvas partijas programma”.

27.10.2023.

Latvijas Kristīgais radio:

Konservatīvās domas konference “Demos”
Ar sesiju par tēmu “Kas ir konservatīvisms? 25. oktobrī sākusies konservatīvās domas konference “Demos”. Pirmajā kopā sanākšanā par tēmu “Kas ir konservatīvisms?” savas versijas piedāvāja “Kodoka…