Zaļais kurss
- Zaļais kurss: kas tas ir?
- Zaļais kurss un valstu suverenitāte
- Zaļais kurss un ģeopolitika (atkarība no Krievijas)
- Dabas pielūgšana
- Vēju parki un Latvijas ainava
- Zaļais kurss un bezbērnotība
Rīkotāju iecere ir, ka atbildes uz šo jautājumu caurvīs visas konferences sesijas. Atsevišķi tieši šim pamata jautājumam bija veltīta pirmā sesija: I - Kas ir konservatīvisms?Demos I sesija Kas ir konservatīvisms? notika 2023. gada 25. oktobrī Latvijas Kara muzejā. Vakara programma * 17.30 Ierašanās * 18.00 Konferenci atklāj Agnese
Rodžera Skrūtona “daudzskaitļa 1. persona” ir ideja par tādu pirmspolitisko lojalitāti, kas ļauj visiem tai piederīgajiem kādā vienojošā līmenī uzticēties vienam otram, uzskatīt otru par piederīgu kopienai, savā starpā piekrist nepiekrist un uz tā pamata demokrātiskā procesā noskaidrot labāko iespējamo politiku. Šai tēmai bija veltīta II sesija 2023. gada 28.
* Kāpēc Islande/Norvēģija nav ES? * Vai Eiropas Parlaments patiesi ir likumdevējorgāns? * Polija un ES. * Vai Latvijā drīkst kritizēt ES? Kāpēc ES kritiķi tiek marginalizēti vai paši marginalizējas?
Jautājumam par medijiem kā demokrātijas sargsuni pievērsāmies konferences IV sesijā 2024. gada 6. februārī. Īss uzsaukums par tēmu: Par ceturto varu jau pēc dažām dienāmOtrdien 6. februārī iecerētā konferences kārtējā sesija būs veltīta ceturtajai varai. Vai zinājāt, ka pirmais, kurš žurnālistus šādi izdalīja kā nozīmīgu varas elementu, ļoti iespējams, bija
* Kas ir sociālisms? Kas ir tehnokrātija? * Patiesība sociālismā. * Kāpēc sociālisms nestrādā? * Sociālisma iesakņotība latviešu politiskajā domāšanā. Etatisms. * Konservatīvo ekonomiskās programmas. Austriešu ekonomiskās skolas atziņas. * Ekonomiskās regulācijas metodes cilvēka dabas mainīšanai — kāpēc tas nestrādā? * Distribūtisma teorija jeb ekonomika, kas pakārtota cilvēka garīgajai un ģimenes dzīvei * Kultūras barotne, kultūras budžeta piesūcekņi. * Lielo
* Kas ir Rietumi? Kas ir Eiropa? * Kādas ir Eiropas vērtības un kas ir to pamatā? * Pasaule bez artikulētas reliģijas. https://unherd.com/2023/05/is-there-anything-left-to-conserve/ * Zinātne un scientisms. * Identitāšu politika kā jauna reliģija.
* Kas ir laulība? Kas ir ģimene? * Kāpēc valsti interesē laulība un ģimene, bet neinteresē citi savienojumi? * Bērni vispirms. * Tipiskas, labu nodomu vadītas sociālas un demogrāfiskas politikas, kas grauj ģimeni.
* Tautas vēlēts prezidents, parlamenta vēlēšanu sistēmas maiņa. * Referendumu ierosināšanas slieksnis. * Nespēja politiski vienoties un apvienoties. Vienpatība. * Kas vainas manabalss.lv? * Politiskās kultūras neesamība. * Nedemokrātiskas partijas.
* Vai konservatīvisms ir tikai liberālisms ar norautu rokasbremzi? * Vai konservatīvisms ir atgriešanās zelta laikos? * Kas vēl bez status quo? Ko būvē un no jauna veido konservatīvie? * Kāpēc konservatīvie netic Progresam (ar lielo P)? * Kāds ir konservatīvo piedāvātais progress?
* Kas ir cilvēks? * Vai cilvēkam ir pienākums pielāgoties tehnoloģijām? * Cilvēka noklusētā digitalizēšana, cilvēka un valsts pārvēršanās digitālajā saskarnē. * Manabalss.lv, latvija.lv, referendumu noteikumi un citi balsstiesību ierobežošanas paņēmieni. Eidžisms. * Izpratne par cilvēku (mītos, sengrieķiem, kristietībā versus racionālismā, modernitātē, postmodernitātē, posthumānismā). * Intelekta un kultūras apdraudējums mākslīgā intelekta izmantojumā. * Globālisms un
* Valoda un “mēs”. Valoda kā esības priekšnosacījums. * Valoda kā ideoloģisks instruments. https://www.la.lv/patlaban-durts-tiek-cilvecibas-sirdi-vija-beinerte-sarunajas-ar-juri-rudevski * Valodas policija atcelšanai * Latviešu valodas izredzes un iespējas socmedijos * Latviešu valoda un ChatGPT līdzīgi lielie valodu modeļi (Islandes stāsts ar ChatGPT) * Kārklu angļi, provinciālisms * Uzraksti angļu valodā
* Unikāls notikums un pārbaudījums, kas var kalpot par politiskas kopienas vairāku paaudžu kopīgu mācībstundu, bet vai izmantošanas vietā tas netiek mērķtiecīgi aizmirsts? * Latvijas kļūdu konkretizācija. * Kļūdu atzīšana un nožēla. * Piedošana. * Darba liegšana parlamenta deputātiem, deputātu imunitāte, attālinātā Saeima, attālinātā valdība, attālinātā tauta. * Pulcēšanās brīvība, vārda brīvība. * “Zinātnē balstīts”, “kritiskā domāšana”
* Kas ir [augstākā] izglītība? Robotu gatavošana vai Cilvēka veidošana? * Vai augstākā izglītība faktiski veido ChatGPT ekvivalentus tekstu ģenerētājus vai ko citu? * Vai ir iespējama izglītība bez morāles dimensijas? * Apvērstās autoritātes * Kompetenču izglītība
* Cilvēka alkas pēc skaistā, estētikas deficīta ietekme uz cilvēku * Glītas un neglītas celtnes * Funkcionālisms, utilitārisms * Skaistā nozīmes noliegums pēc noklusējuma * Pilsēta cilvēkiem, pilsēta vietējiem * Pilsētu centri tūrismam un ārējam tēlam vai savējiem? * 15 minūšu pilsēta: vai tikai “sazvērestības teorija” vai tomēr arī konservatīvismā balstīta ideja?
* “Populisms” un citi ideoloģiski iekrāsoti vārdi. * Kāpēc populisms Latvijā vienmēr izgāžas? * Populisms kā neatņemama demokrātijas forma.
* Kas notiek ar bērniem un jauniešiem? * Cilvēka dzīves medicinizācija. * Ārsta profesijas noriets. * Mentālās veselības kapitalizācija. * Azartspēles, alkohols, pornogrāfija.