Ceturtā vara

Jautājumam par medijiem kā demokrātijas sargsuni pievērsāmies konferences IV sesijā 2024. gada 6. februārī.

Īss uzsaukums par tēmu:

Par ceturto varu jau pēc dažām dienām
Otrdien 6. februārī iecerētā konferences kārtējā sesija būs veltīta ceturtajai varai. Vai zinājāt, ka pirmais, kurš žurnālistus šādi izdalīja kā nozīmīgu varas elementu, ļoti iespējams, bija modernā konservatīvisma tēvs Edmunds Bērks?

Atskats uz sesiju:

Ceturtā sesija aizvadīta (papildināts)
6. februārī aizvadīta Demos IV sesija, kurā uzstājās Sanita Upleja-Jegermane, Andis Kudors, Māris Kūlis, Jāzeps Baško, bet Evas Lūses referātu nolasīja Krišjānis Lācis.

Tēmas

Nost ar sociālismu!

* Kas ir sociālisms? Kas ir tehnokrātija? * Patiesība sociālismā. * Kāpēc sociālisms nestrādā? * Sociālisma iesakņotība latviešu politiskajā domāšanā. Etatisms. * Konservatīvo ekonomiskās programmas. Austriešu ekonomiskās skolas atziņas. * Ekonomiskās regulācijas metodes cilvēka dabas mainīšanai — kāpēc tas nestrādā? * Distribūtisma teorija jeb ekonomika, kas pakārtota cilvēka garīgajai un ģimenes dzīvei * Kultūras barotne, kultūras budžeta piesūcekņi. * Lielo

Digitalizācija, transhumānisms, mākslīgais intelekts

* Kas ir cilvēks? * Vai cilvēkam ir pienākums pielāgoties tehnoloģijām? * Cilvēka noklusētā digitalizēšana, cilvēka un valsts pārvēršanās digitālajā saskarnē. * Manabalss.lv, latvija.lv, referendumu noteikumi un citi balsstiesību ierobežošanas paņēmieni. Eidžisms. * Izpratne par cilvēku (mītos, sengrieķiem, kristietībā versus racionālismā, modernitātē, postmodernitātē, posthumānismā). * Intelekta un kultūras apdraudējums mākslīgā intelekta izmantojumā. * Globālisms un

Latvieši nekad nekļūdās. Kovidlaiku politika

* Unikāls notikums un pārbaudījums, kas var kalpot par politiskas kopienas vairāku paaudžu kopīgu mācībstundu, bet vai izmantošanas vietā tas netiek mērķtiecīgi aizmirsts? * Latvijas kļūdu konkretizācija. * Kļūdu atzīšana un nožēla. * Piedošana. * Darba liegšana parlamenta deputātiem, deputātu imunitāte, attālinātā Saeima, attālinātā valdība, attālinātā tauta. * Pulcēšanās brīvība, vārda brīvība. * “Zinātnē balstīts”, “kritiskā domāšana”